צעד שביעי

ביקשנוהו בענווה שישחרר אותנו מחסרונותינו.

אחרי שהגענו למוכנות להשתחרר מפגמי האופי שלנו, גילינו שזה לא כל כך קל… בדיוק כפי שלא יכולנו לצפות שהמשיכה שלנו לתאווה תיעלם סתם כך רק מכיון שאנחנו רוצים, גם שאר פגמי האופי לא נעלמים מעצמם למרות שאנחנו רוצים בכך באמת ובתמים. גם כאן נצטרך את עזרת אלוקים כדי לעשות עבורנו את מה שאנחנו לא יכולים לעשות עבור עצמנו.

הניסיון שלנו מוכיח שאלוקים עושה ויעשה את זה עבורנו, אבל רק אם אנחנו לוקחים חלק מרכזי בכך

למה שאלוקים יעשה את זה? כיון שאנחנו עושים את החלק שלנו ברצינות (העבודה על כל הצעדים הקודמים) ומבקשים ממנו את עזרתו. הניסיון שלנו מוכיח שאלוקים עושה ויעשה את זה עבורנו, אבל רק אם אנחנו לוקחים חלק מרכזי בכך. אלוקים לא מעלים אף פעם את כל החסרונות שלנו לתמיד. זה לא עובד ככה. הוא עוזר לנו כל פעם להתמודד עם פגם אופי אחד באותו זמן בו אנחנו סובלים ממנו ומוכנים לעשות הכל כדי להשתחרר.

העבודה העצמית שוב ושוב על אותם פגמי אופי משנה אותנו לטווח הארוך, והרבה פעמים אנשים אחרים שאינם יודעים שאנחנו בתכנית, שמים לב לשינוי שאנחנו עוברים ואומרים לנו שהם רואים שעברנו שינוי חיובי. השינוי הזה הוא התוצאה של הצעדים בפעולה. כל פעם בה אחד מפגמי האופי המרכזיים שלנו עולה, אנחנו עובדים שוב את הצעדים, ולאט לאט אנחנו שמים לב שאנחנו משתנים ופגמי האופי מרפים מהאחיזה שלהם.